SANAYİ BORULARI

Sanayi borusu, maksimum basınçta en iyi dayanımı veren yapısı ile oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ayrıca, oldukça geniş bir sıcaklık aralığında işlem görebilir. Esnek sanayi borusu, özel yönlendirme ve bağlantı parçalarının ortadan kaldırılması için bir dereceye kadar esneklik sağlayan malzeme ve yapıya sahiptir.  Dış çapının 57 mm ile 273 mm arasında değişebildiğini görüyoruz. Et kalınlığı ise müşterinin isteğine göre değişmekle birlikte 1.20 mm ile 10.00 mm arasında değişiklik göstermektedir. Standart olarak sanayi borusu boyları 6 metredir.

Sanayi Boruları, kullanım alanı olarak endüstriyel boru sistemi kullanılan tüm alanları kapsar. Boru sistemi, bağlantı parçaları, valfler, pompalar, kompresörler, tanklar ve tamamlanmış bir boru tesisatı sistemi için gereken malzemeler için yoğun olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda; imalat, su ve kanalizasyon arıtma, petro-kimyasal rafinaj ve yiyecek ve içecek üretimi dahil olmak üzere sanayide sistemin çalışması için her türlü yerde sanayi borularına ihtiyaç vardır.