Betopan

Betopan , Ahşap ve çimentonun özel formüller ile birleştirilerek yüzeyi düzgün veya şekilli olarak üretilebilen teknolojik bir yapı malzemesidir. Betopan, içeriğinde sağlığa zararlı maddeler barındırmaz, çimento-ahşap-tutkal karışımı saf malzemedir.

Betopanın Malzeme Olarak Özellikleri Nelerdir?

Yapı malzemesi olarak kullanılmakta olan betopan içeriğinde çimento ve ağaç katkılarından farklı olarak çeşitli kimyasallar kullanılmış olmasına rağmen burada formaldehit, asbest gibi sağlığa oldukça zararlı maddelerin kullanılmamış olması betopanı sağlığa zararı bulunmayan çevre dostu bir malzeme yapmaktadır. Bunun yanı sıra betopan nedir nerede kullanılır diye soranla bu malzemenin kokusuz olduğu da söylenmelidir. Yalıtım malzemesi olarak kullanımlarında kokusuz olması bu malzemeyi daha tercih edilir bir alternatif yapmaktadır. Ses yalıtımı noktasında levha ve sandviç duvar şeklindeki formu ile son derece etkili bir ses yalıtım performansı ortaya koyan betopan malzemesi hafif olduğu için de yapıların depreme karşı dayanıklı kalabilmesinde yardımcı olmaktadır.

BETOPAN Cephe Kaplamaları ve Kullanım

İmal edilme sürecinde insan sağlığına muhalefet oluşturacak herhangi bir malzeme grubuyla birleşmeyen betopan cephe kaplamaları, birtakım kimyasalları muhteviyatında barındırır; fakat bu kimyasallar ürün gurubundaki ana malzemeleri bir arada tutma işini görür. BETOPANizolasyon görevine ek şekilde görsel zenginlik de sağladığı için hemen hemen her binanın dış cephesinde rahatlıkla kullanılır; zira kendisinin uygulanışı da çok zorluk içermez. Tabi çalışmayı yapan kişilerin yetkinliği, bu işteki mahir olma durumu gibi ayrı faktörleri göz ardı etmek hata olur.

BETOPAN Cephe Kaplamaları ve Özellikleri

Hem ahşap hem de beton karşımı olan betopan cephe kaplamaları, her iki ana malzeme grubunun kendisine has özelliklerini alarak işlevsel konuma gelir. Ahşap gibi esnek, beton gibi de sağlam olan BETOPAN; bunun yanında daha birçok özelliği bünyesine toplar ve kullanıldığı alanda rahatıkla sergiler.

  • Neme, suya, küflenmeye, yangına, çarpmaya, kuvvete karşı direnç
  • Isı, ses, su yalıtımı
  • Hafif, kullanışlı, kolay monte edilen malzeme bütünü